ŠPORTOVÉ AKCIE V OBCI

V medzi sviatkovom vianočnom období – v piatok 27.12.2019 sa v miestnej telocvični už tradične uskutočnil stolnotenisový turnaj o Pohár starostu obce Kátlovce. Tento turnaj to bol už 17. ročník v poradí. Už tradične sa hralo v dvoch kategóriách: žiaci do 15 rokov a dospelí od 15 rokov. Do tohto turnaja sa celkovo prihlásilo tento rok 20 súťažiacich. V kategórii mládeže do 15 rokov súťažilo 6 žiakov. Prvenstvo získal Matej Zemko, na druhom mieste skončil Šimon Čapkovič, tretí bol Jakub Šurina. V obsadení ďalších miest bolo konečné poradie nasledovné: Marko Rajnic, Tadeáš Machovič a Lukas Rajnic. Do súťaže dospelých sa prihlásilo v tomto roku 14 stolných tenistov. Z prvenstva sa radoval Pavol Krchnár, ktorý vo finále zdolal Jakuba Chrvalu. Tretie miesto obsadil Roman Krchnár, ktorý zdolal Martina Mačicu. Poďakovanie za organizáciu turnaja patrí bratom Dávidovi a Jakubovi Chrvalovcom a Tomášovi Madarászovi, ktorí sa postarali o jeho hladký priebeh. Poďakovanie tiež patrí všetkým účastníkom turnaja.

Dňa 24. augusta 2019 sa uskutočnil 4. ročník tenisového turnaja za podpory Obecného úradu Kátlovce a firmy Carlson Denis Uváček. Turnaja sa zúčastnilo 16 účastníkov bieleho športu. Zápasy sa odohrali vo výbornom nasadení hráčov a nakoniec sme sa dostali do finále, v ktorom si rozdali sily Peter Banič a Marcel Babečka s výsledkom 5:6, 3:6 pre Marcela Babečku. 1. miesto - Marcel Babečka, 2.miesto - Peter Banič a 3. miesto Marek Machovič. Ďakujem Obecnému úradu v Kátlovciach a Denisovi Uváčkovi za spoluprácu a podporu na turnaji.

V krásnom prostredí perly Kátloviec – vodnej nádrže Močidlo si rozostavilo svoje prúty s návnadou v sobotu 3. augusta 2019 vyše 30 účastníkov rybárskych pretekov, aby v časovom limite ulovili čo najväčšiu rybu. Šťastena najviac priala domácemu rybárovi Pavlovi Reisenauerovi z družstva Palík team, ktorý z vodnej nádrže vytiahol Amura o dĺžke 90 cm a odniesol si 1. cenu súťaže. S uloveným kaprom o dĺžke 82 cm sa na druhom mieste umiestnil rybársky hosť Peter Mišo. Bronzovú medailu získal domáci rybár Peter Lackovič, s uloveným kaprom i dĺžke 70 cm. Všetci víťazi si odniesli hodnotné vecné ceny v podobe rybárskych potrieb. Víťazom ceny odovzdal starosta obce Pavol Johanes. Vzápätí všetkým víťazom zablahoželal Denis Uváček, predseda Rybárskeho spolku v Kátlovciach. Rybársky spolok okrem víťazov odmenil všetkých zúčastnených rybárov spomienkovými medailami. Po ukončení pretekov, kto z rybárov chcel, mohol loviť ďalej. Okrem rybárov si prišli na svoje aj ostatní účastníci pretekov. V krásnom prostredí vodnej nádrže si pochutnávali na výbornej rybacej polievke, cigánskej a pečených pstruhoch a kaproch. Samozrejme nechýbalo ani alko a nealko občerstvenie. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom pretekov, Obecnému úradu Kátlovce a ďalším našim sponzorom.

Tohtoročné hody sa niesli v tradičnom zábavno-športovom duchu. V pondelok 10.júna na futbalovom ihrisku FC Kátlovce meraním futbalových síl medzi domácim A mužstvom a „starými pánmi“. Áčko nastúpilo v žlto-čiernych dresoch a „starí páni“ v červeno-bielych dresoch. Tribúna a lavičky nezostali prázdne a dobre naladení diváci zatlieskali úvodnému hvizdu hlavného rozhodcu Ivana Šveca. Diváci videli kvalitný vyrovnaný futbal, v ktorom sa jednotlivé útoky oboch mužstiev snažili pokoriť súperovu bránku, o čom svedčí aj nerozhodný výsledok riadneho hracieho času 5 : 5. Za mužov dali góly: Daniel Sliva 2, Peter Šimončič, Ján Beňo a Michal Beňo. Za starých pánov skórovali: Martin Drobný, Martin Vyhlidal 2, Peter Červeňanský a Radovan Gajarský. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší Áčkari, ktorí napokon zvíťazili 4 : 3. Od začiatku zápasu až do neskorého pondelkového večera na ihrisku bavila divákov a hodovníkov Mužská spevácka skupina Kátlovani. Veľké poďakovanie za sponzorské občerstvenie patrí rodine Strečanskej.

Dňa 27.12.2017 sa v miestnej telocvični uskutočnil už 15.ročník o Pohár starostu obce Kátlovce v stolnom tenise. Už tradične sa hrá v dvoch kategóriách: žiaci do 15 rokov a dospelí od 15 rokov. Do tohto turnaja sa celkovo prihlásilo tento rok 25 súťažiacich, z toho 3 dievčatá. V kategórii mládeže do 15 rokov súťažilo 13 žiakov. Prvenstvo získal Pavol Dano, na druhom mieste skončil David Červeňanský, tretia bola Andrea Slabá a štvrté miesto obsadil Lukáš Ferech. Do súťaže dospelých sa prihlásilo v tomto roku len 12 stolných tenistov. Z prvenstva sa radoval Pavol Krchnár, ktorý vo finále zdolal synovca Romana Krchnára. Tretie miesto obsadil Jakub Chrvala, ktorý zdolal brata Dávida Chrvalu. Poďakovanie za organizáciu turnaja patrí Romanovi Krchnárovi, ktorý za asistencie Petra Gajarského sa postaral o jeho hladký priebeh. Taktiež patrí poďakovanie všetkým účastníkom turnaja.

V krásnom prostredí perly Kátloviec – vodnej nádrže Močidlo si rozostavilo svoje prúty s návnadou v piatok 15. septembra 2017 celkom 30 účastníkov rybárskych pretekov, aby v časovom limite od 10. do 17. hodiny ulovili čo najväčšiu rybu. Šťastena najviac priala domácemu rybárovi Adriánovi Pavlovičovi, ktorý z vodnej nádrže vytiahol kapra o dĺžke 62 cm a odniesol si 1. cenu súťaže – prenosnú minichladničku. S uloveným kaprom o dĺžke 46 cm sa na druhom mieste umiestnil Lukáš Valent. Tretiu cenu si odniesol Timotej Uváček. Organizátori ďalej odmenili Jakuba Uváčka, Andreja Sekeru, Sabínku Uváčkovú a Vanesku Minarovičovú. Všetci víťazi si odniesli vecné ceny v podobe rybárskych potrieb, prví traja dostali ešte poukaz v hodnote 30, 20 a 10 € na ľubovoľný nákup v rybárskej predajni. Víťazom ceny odovzdal starosta obce Pavol Johanes. Vzápätí všetkým víťazom zablahoželal Denis Uváček, predseda Rybárskeho spolku v Kátlovciach. Po ukončení pretekov, kto z rybárov chcel, mohol loviť ďalej. Okrem rybárov si prišli na svoje aj ostatní účastníci pretekov. V krásnom prostredí vodnej nádrže si pochutnávali na výbornej rybacej polievke, cigánskej a pečených pstruhoch. Samozrejme nechýbalo ani alko a nealko občerstvenie. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom pretekov a sponzorom: Obecnému úradu Kátlovce a Poľnohospodárskemu družstvu Kátlovce.

A mužstvo TJ FC Kátlovce začalo jarnú sezónu v nových dresoch. Zostava A mužstva na spoločnej snímke je nasledovná: Stojaci zľava: Hlavatovič Lukáš – tréner, Šimončič Peter ml. – manažér A mužstva, Uváček Matej – člen výboru, Krchnár Roman – člen výboru, Vagovič Tomáš – člen výboru, Hlavatovič Marek, Hupka Daniel, Gajarský Radovan, Uváček Peter – predseda TJ FC, Hlavatovič Ján, Banič Peter, Johanes Pavol – starosta obce Dolný rad zľava: Šimončič Peter, Sekera Adrián, Sliva Miroslav – člen výboru, Polakovič Denis, Jurkas Miroslav – tajomník TJ FC, Hlavatovič Roman, Sliva Daniel, Vyhlidal Martin, Beňo Michal, Uváček Alan.

Dňa 28.12.2016 sa v miestnej telocvični uskutočnil už 14.ročník o Pohár starostu obce Kátlovce v stolnom tenise. Už tradične sa hrá v dvoch kategóriách: žiaci do 15 rokov a dospelí od 15 rokov. Do tohto turnaja sa celkovo prihlásilo tento rok 30 súťažiacich, z toho len jedno dievča. V kategórii mládeže do 15 rokov súťažilo 9 žiakov. Prvenstvo opäť obhájil Chrvala Benjamín, na druhom mieste skončil Červeňanský David, tretí bol Dano Pavol a štvrté miesto – tak ako aj minulý rok obsadil Zemko Matej. Do súťaže dospelých sa prihlásilo 21 stolných tenistov. Z prvenstva sa radoval Gajarský Radovan, ktorý vo finále zdolal otca Romana. Tretie miesto obsadil Krchnár Pavol, ktorý zdolal Chrvalu Jakuba. Poďakovanie za organizáciu turnaja patrí manželom Gajarským - Ivane a Petrovi, ktorí v spolupráci s Krchnárom Romanom sa postarali o jeho hladký priebeh. Taktiež patrí poďakovanie všetkým účastníkom turnaja.

Dňa 23.7.2016 usporiadala TJ FC Kátlovce 2. ročník turnaj v malom futbale. Turnaja sa zúčastnilo 12 tímov, z Vlčkoviec, Trnavy, Bratislavy, dokonca aj z Pobedíma a samozrejme domácich Kátloviec, ktoré postavili viacero súťažných mužstiev. Obhajcom titulu bol tím ALL IN z Trnavy. Kvalitne obsadený turnaj bol rozdelený do dvoch skupín, kde v každej bolo 6 tímov. Z každej skupiny postupovali prvé 4 tímy. Vo finále sa stretli domáce tímy Džomboši a Banky Team. Z víťazstva sa nakoniec radovalo po výsledku 5-2 mužstvo Džombošov, ktorí svoje víťazstvo patrične oslávili. Na turnaji boli oceňovaní aj jednotlivci. Najlepším hráčom sa stal Lukáš Demovič, najlepším brankárom Peter Banič, najlepšími strelcami sa stali Martin Vyhlidal, Lukáš Cibrín a Daniel Demovič. Súčasťou turnaja bola aj bohatá tombola. Počas celého turnaja sa podávali špeciality ako výborný gulášik , ktorý navaril sám náš pán starosta Pavol Johanes, cigánska pečienka, pitný režim bol taktiež zabezpečený, nakoľko bolo veľmi teplo v spotrebe tekutín sa lámali všetky rekordy. Po vyhodnotení a oficiálnom ukončení turnaja sa pokračovalo vo voľnej zábave, DJ svojou hudobnou produkciou zabával prítomných. V súvislosti s organizáciou turnaja by som chcel poďakovať všetkým, ktorí pridali ruku k dielu a tak nám pomohli tento turnaj zorganizovať, vďaka patrí starým pánom, ktorí nám zabezpečovali bufety, sponzorom, účastníkom a fanúšikom, ktorí nás takto podporili. Najväčšie bremeno a starosť s organizáciou turnaja niesol p.Matej Uváček, ktorému patrí moje mimoriadne poďakovanie. Bez jeho pomoci by sa nám tento turnaj nepodarilo uskutočniť. Dúfame, že budúci rok budeme pokračovať v tejto tradícii a znova usporiadame v poradí už 3. ročník turnaja v malom futbale.