KÁTLOVSKÝ CHRÁMOVÝ SPEVOKOL

KachrasZakladateľom zboru je Vdp. Branislav Popelka. Prvé stretnutie spievajúcich mamičiek sa konalo 10. 3. 2009. Odvtedy sa pravideľne stretávame na piatkových skúškach na fare. Voláme sa KACHRAS a náš názov vznikol skrátením plného názvu Kátlovský chrámový spevokol.

V repertoári máme už vyše 200 piesní, sú to piesne gospelové, taizé, liturgické piesne,vianočné, veľkonočné, svadobné, chválové, veselé i smutné a všetky majú jednu spoločnú myšlienku:

Chceme nimi oslavovať Boha.

Stretnúť nás môžete na nedeľných Bohoslužbách, prípadne iných cirk. sviatkoch, svadbách i pohreboch, koncertoch a iných kulturnych akciách, (ale našou prioritou sú nedeľné omše).

Nedostatok mužských hlasov je naša slabina, preto ak máte chuť príďte a pridajte sa a nie len muži, chlapci, ale i dievčence a ženy, mamičky, tešíme sa na vás (podmienka vek od 18 rokov a hudobný hluch či sluch a keď neviete spievať, naučíme vás napríklad bubnovať J).

 

Terajšie zloženie:

dirigent Bc. Kristína Krajčovičová

gitara, spev Mgr. Lucia Strečanská

gitara, spev PhDr Ľubica Uváčková

bongo, spev, gitara Mgr. Veronika Chrvalová

speváčky:

Mária Danová

Bibiána Ferechová

Mgr. Janka Kuracinová

Mgr. Zuzana Čapkovičová

Mgr. Ján Hupka

Mgr. Sylvia Ušáková

Mgr. Daniela Schildová

Helena Madarászová

Michal Čapkovič

Ing. Lenka Machovičová

Ing. Beáta Drobná

 

Naše akcie

Mali sme možnosť spievať na rôznych významných omšiach (dva priame prenosy v TV NOE), duchovných obnovách (Bohdanovce, Dechtice, Chtelnica), svadbách (od Kátloviec, Trnava, Zeleneč, Hrad Červený Kameň, cez Hlohovec a ďalšie…). S Danielom Čapkovičom sme si spoločne zaspievali na koncertíkoch v Krupej a Majcichove.