ŠPORTOVÉ AKCIE V OBCI

Turnaj v malom futbale 23.07.2016

Dňa 23.7.2016 usporiadala TJ FC Kátlovce 2. ročník turnaj v malom futbale. Turnaja sa zúčastnilo 12 tímov, z Vlčkoviec, Trnavy, Bratislavy, dokonca aj z Pobedíma a samozrejme domácich Kátloviec, ktoré postavili viacero súťažných mužstiev. Obhajcom titulu bol tím ALL IN z Trnavy. Kvalitne obsadený turnaj bol rozdelený do dvoch skupín, kde v každej bolo 6 tímov. Z každej skupiny postupovali prvé 4 tímy. Vo finále sa stretli domáce tímy Džomboši a Banky Team. Z víťazstva sa nakoniec radovalo po výsledku 5-2 mužstvo Džombošov, ktorí svoje víťazstvo patrične oslávili. Na turnaji boli oceňovaní aj jednotlivci. Najlepším hráčom sa stal Lukáš Demovič, najlepším brankárom Peter Banič, najlepšími strelcami sa stali Martin Vyhlidal, Lukáš Cibrín a Daniel Demovič. Súčasťou turnaja bola aj bohatá tombola. Počas celého turnaja sa podávali špeciality ako výborný gulášik , ktorý navaril sám náš pán starosta Pavol Johanes, cigánska pečienka, pitný režim bol taktiež zabezpečený, nakoľko bolo veľmi teplo v spotrebe tekutín sa lámali všetky rekordy. Po vyhodnotení a oficiálnom ukončení turnaja sa pokračovalo vo voľnej zábave, DJ svojou hudobnou produkciou zabával prítomných. V súvislosti s organizáciou turnaja by som chcel poďakovať všetkým, ktorí pridali ruku k dielu a tak nám pomohli tento turnaj zorganizovať, vďaka patrí starým pánom, ktorí nám zabezpečovali bufety, sponzorom, účastníkom a fanúšikom, ktorí nás takto podporili. Najväčšie bremeno a starosť s organizáciou turnaja niesol p.Matej Uváček, ktorému patrí moje mimoriadne poďakovanie. Bez jeho pomoci by sa nám tento turnaj nepodarilo uskutočniť. Dúfame, že budúci rok budeme pokračovať v tejto tradícii a znova usporiadame v poradí už 3. ročník turnaja v malom futbale.

Tenisový turnaj 16. a 17. júl 2016

V dňoch 16. – 17. júla 2016 tenisový klub zorganizoval v areáli multifunkčného ihriska pred Základnou školou Pavla Ušáka Olivu v Kátlovciach tenisový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 25 tenistov. Napriek tomu, že počasie turnaju neprialo, tenisti odviedli súboje na hranici svojich síl. Prvé miesto napokon obsadil Marek Sorentíny, druhé Milan Fandel a na treťom mieste sa umiestnil David Depeš. Ceny víťazom odovzdal predseda klubu Dušan Valovič. Najlepším k víťazstvu zablahoželal starosta obce Pavol Johanes. Tenisový klub Kátlovce touto cestou ďakuje Obecnému úradu Kátlovce, všetkým sponzorom a taktiež všetkým zúčastnením tenistom za úspešný priebeh turnaja.

Menoriál Ignáca Krchnára 04.06.2016

Dňa 4. 6. 2016 sa v Kátlovciach konala už tradičná súťaž DHZ mužov a žien – Memoriál Ignáca Krchnára. Bol to už jubilejný 20. ročník a naše družstvo opäť nesklamalo. Súťažilo sa v disciplíne požiarny útok na 2 pokusy, pričom ako výsledný sa zapísal ten lepší čas. Pod vedením trénera Petra Krchnára sme s časom 16,48 s obsadili 1. miesto. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo DHZ Bučany a na 3. mieste DHZ Dolné Dubové. Vzhľadom na dôležitú súťaž v hasičskej lige ČR sa súťaže nemohlo zúčastniť družstvo z našej družobnej obce Hradčovice. Bola to škoda, pretože Hradčovice už v Kátlovciach ukázali že majú kvalitné družstvo a možno sme sa mohli tešiť na napínavý súboj o prvé miesto. V kategórii ženy obsadilo prvé miesto družstvo zo Špačiniec, na druhom skončili Križovany a tretie boli Malženice. Vyhodnotenie sa netradične konalo v hasičskej zbrojnici pre nepriazeň počasia – súťaž ukončila silná prietrž mračien. Našu súťaž osobne poctili títo vzácni hostia: riaditeľ OR HaZZ v Trnave Mjr. Mgr. Zoltán Takács, okresný riaditeľ DPO Trnava Ján Blažo, okresný veliteľ DPO Trnava Ľubomír Nádaský, starosta obce Pavol Johanes a predseda PD Kátlovce Jozef Suchánek. I keď konkurencia nebola tento rok až tak vysoká, ceníme si každé víťazstvo, obzvlášť u nás doma. Poďakovanie patrí celému družstvu na čele s trénerom a samozrejme už tradičným sponzorom: Obecnému úradu Kátlovce a PD Kátlovce. (foto Memoriál Krchnára)

Súťaž mladých záchranárov 20.04.2016

Deň 20. apríl 2016 bol dňom okresného kola súťaže mladých záchranárov CO pre organizátorov, rozhodcov a žiakov základných škôl v okrese Trnava. Krásne prostredie trnavských rybníkov a kúpaliska Kamenný mlyn spolu s Hotelom Koliba sú už rokmi preverené a pripravené na súťažiacich. Rekordných dvadsať súťažných družstiev prijalo výzvu a pustilo sa do boja o prvé miesta. Družstvo umiestnené na prvom mieste so ziskom 583 bodov zabehlo trať za 19 minút a 31 sekúnd a posledné družstvo získalo 351 bodov a bežecký čas malo 39 minút a 30 sekúnd. Prvé miesto vybojovali súťažiaci zo ZŠ s MŠ Špačince, družstvo II. Druhá priečka na stupni víťazov patrila žiakom zo ZŠ s MŠ Pavla Ušáka Olivu Kátlovce pod vedením p. riaditeľky Mgr. K. Gažovej: Ema Benedikovičová, Erika Holcová, Samuel Ušák a David Demovič. Pomyselné bronzové medaile získali súťažiaci zo ZŠ s MŠ Špačince, družstvo I. Limit pre postup na Majstrovstvá SR získali družstvá umiestnené na prvých dvoch miestach. Budeme im držať palce, aby boli tie najlepšie zo 64 postupových miest z celého Slovenska.

Vyhodnotenie KHL

V sobotu 20.2.2016 slávnostným Gala večerom spojeným s vyhlásením výsledkov bol ukončený 27.ročník kátlovskej hokejbalovej ligy (KHL). Táto sezóna bola dramatická do poslednej minúty, keď o víťazovi rozhodol až posledný zápas medzi mužstvami Colorado, ktoré viedlo celú sezónu a mužstvom Rangers. „Rendžeri“ v tomto zápase vyhrali gólom 4.minúty pred koncom 3:2 a získali titul pri rovnosti bodov lepšími vzájomnými zápasmi. Colorado bolo veľmi sklamané, lebo naposledy sa radovalo s triumfu v súťaži takmer pred 20-rokmi a tento rok malo titul na dosah. Na 3.mieste skončili BlackHawks, štvrtý minuloročný víťaz HC 12, piata Minnesota Wild Nižná, a poslední HC Profesionáli. Vedenie KHL už tradične oceňuje množstvo hráčov.Najlepším strelcom a aj hráčom súťaže bol Adam Pavlík z Colorada, nahrávačom Peter Šimončič z Colorada. Veľmi cenenú individuálnu súťaž „železný muž“ vyhral Martin Vyhlidal z Colorada. Je to cena pre hráča, ktorý má najdlhšiu šnúru kanadských bodov. Martin dokázal bodovať vo všetkých 20-tych zápasoch sezóny. Najlepší nováčik bol Jakub Ušák z mužstva BlackHawks. Najlepší rozhodca Peter Deštík z BlackHawks. Allstars tejto sezóny je nasledovná : brankár Marek Hlavatovič / Rangers/, obrancovia Martin Uváček /Colorado/,Roman Krchnár /HC 12/, útok Adam Pavlík /Colorado/ a Daniel Sliva /Profesionáli/. Najužitočnejším hráčom bol Igor Horváth z Minnesoty. Do siene slávy KHL uviedli Jána Ušáka , jedného z prvých organizátorov kátlovskej hokejbalovej ligy, výborného hráča, obetavého človeka a nadšenca tejto hry.